Vše o seriálu "Vraždy v Midsomeru"

John Hopkins - detektiv seržant DS Dan Scott

John Hopkins Britský herec John Hopkins se narodil v roce 1974 v Londýně. V letech 1993 - 1996 studoval na univerzitě v Leedsu angličtinu a zároveň vstoupil do studia unie Leeds University Theatre Groupe, studentské společnosti, kde hrál a v mnoha hrách velmi dobře (Jak důležité míti Filipa, Crucible, Equus). Jeho herecký výkon v roli Nathan, ve hře Krátká hra o sexu a smrti, za což si vysloužil ocenění pro nejlepšího herce v Sunday Times Národní Student Drama. Poté, co promoval, pokračoval na připojení k RSC. V roce 2004 John hrál v britském sci - fi thrilleru Experiment, který byl prezentován na světových filmových festivalech, na kterých získal 16 ocenění.
Přišel rok 2005, kdy mu byla nabídnuta role detektiva seržanta Dana Scotta v slavném TV seriálu Vraždy v Midsomeru. John Hopkins, kterému na scéně nikdo neřekne jinak než Násypka, nastoupil do souboru po odchodu Daniela Caseye, který hrál roli DC Troye po šest sezon. Roli přijal, ale nebyl ze svého rozhodnutí nadšen. Jeho vztah s hercem Johnem Nettlesem, který hraje šéfa inspektora Barnabyho, nebyl dobrý, Nettlesovi se nelíbil jeho přístup k roli a Hopkins, kterému se nelíbil kolegiální vztah, se rozhodl, že nebude svého kolegu respektovat.
Nedobrý vztah mezi herci se vyhrotil v epizodě Čarodějnice, kdy se u Scotta vyvíjí milostný vztah, avšak jeho partnerka je zavražděná. John Hopkins odchází ze seriálu po 14ti epizodách neočekávaně. Jeho poslední učinkování bylo v epizodě Dům v lese, kdy Barnaby prohlásil Scotta za nemocného a pozve si na pomoc DC Jonese. Pro Johna Hopkinse byla role Dana Scotta první TV vystoupení a to bylo v době, kdy herec měl již poměrně slušné renomé z divadla.
Jeho koníčky jsou horolezectví, jizda na kole a má speciální nadání v akrobacii, má silný hlas v base a ovládá několik dialektů.
Po odchodu ze seriálu Vraždy v Midsomeru se vrátil ke studiu, objevil se v TV mýdlové opeře Rodinné záležitosti a hrál i ve filmu Grand Junction, stejně tak jako producent produkoval australsko - britskou minisérii Zakopnutí. Objevil se v americké minisérii Cesta k 9/11, hraje v TV seriálu Robin Hood (2007), Společní přátelé nebo ve filmu Drát v krvi. BR> V roce 2010 hrál v Alence v říši divů režiséra Tima Burtona. Jeho poslední divadelní práce zahrnuje Antonius a Kleopatra, a Bouře. Produkuje Show The 39 Steps. Dále v roce 2010 jako host účinkoval v novém dramatu zločinu Identita a natočil Tajný deník Call Girl.Dabing


Vilém Udatný Martin Stránský
Vilém Udatný Martin Stránský


Fotogalerie


Osoby a obsazení
John Nettles, nar. 11.10.1943 St. Austell, Cornwall, Anglie, Velká Británie.
Vystupuje v 81 dílech.
... více

Daniel Casey, nar. 1.6.1972 Stockton-on-Tees, Anglie, Velká Británie.
Vystupuje v 30 dílech.
... více

John Hopkins, nar. 1.1.1974 Londýn, Anglie, Velká Británie.
Vystupuje v 14 dílech.
... více

Jason Hughes, nar. 1.1.1971 Porthcawl, Jižní Wales, Velká Británie.
Vystupuje v 38 dílech.
... více

Jane Wymark, nar. 31.10 1952 Londýn, Anglie, Velká Británie.
Vystupuje v 81 dílech.
... více

Laura Howard (Simmons), nar. 1977, Velká Británie.
Vystupuje v 41 dílech.
... více

Barry Jackson, nar. 29.5.1938, Birmingham, Anglie, Velká Británie.
Vystupuje v 72 dílech.
... více

Vraždy v Midsomeru (Midsomer Murders)  ©  2011